Önemli Duyuru

Duyurular

Saygıdeğer TGCD Üyeleri,

Bilindiği gibi Türk Göğüs Cerrahisi Derneği (TGCD) ve Türk Akciğer Kanseri Derneği (TAKD), 2014 yılından bu yana her iki yılda bir ortaklaşa Ulusal Akciğer Kanseri Kongresi (UAKK) düzenlemektedir. Her iki derneğin ortaklığı ile düzenlenen bu kongrelerin sonuncusu pandemi nedeniyle bir yıllık gecikmeyle 2021 yılında gerçekleştirilmiştir.

TAKD bir sonraki kongreyi beklenen UAKK tarihinde (2022) yapmayı tercih etmeyerek ve tek yanlı olarak TGCD’nin kongre yılı olan 2023’te düzenleme kararı almıştır. Bu kongrenin son 9 yıldır olduğu olduğu gibi iki dernek arasında ortaklaşa gerçekleştirilmesi beklenirken, TAKD bilgi paylaşımında bile bulunmadan ortak hareket etmekten vazgeçip tek başına; UAKK’yı göğüs cerrahisi camiasının içerik ve tarih önerilerini görmezden gelerek, TGCD’nin de kongre yılı olan 2023 yılına kaydırıp, 4-7 Mayıs 2023 tarihinde düzenleyeceğini duyurmuştur.

Bu durum karşısında önümüzdeki TAKD kongresine TGCD yönetim kurulu olarak iştirak etmeyeceğimizi bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla.

TGCD Yönetim Kurulu